Консультації психолога онлайн – як це відбувається

Уточню відразу: тут йдеться про консультації психолога онлайн, а не про психотерапію. Про психотерапію онлайн можна почитати в іншій статті, тут.

Консультація – це коли ви маєте запитання до психолога, і ви хочете отримати відповіді психолога онлайн. Тобто, у вас немає мети щось у собі міняти. Вам потрібні знання, думки, поради, погляд на ситуацію з професійної точки зору.

Психологічна консультація онлайн відбувається на тих же принципах конфіденційності, що й у офлайні. Тобто, психолог не розповідає нікому про ваше звернення, не розголошує вашу історію ні цілком, ані частково. Ви можете працювати зі мною, як з психологом онлайн анонімно. Тобто, мені не потрібно знати ваше прізвище, де ви живете, чи інші відомості про вас. Лише те, що важливо для розуміння суті питання і те, що ви самі побажаєте мені повідомити.

Що потрібно для отримання консультації психолога онлайн?

  • Треба заздалегідь записатися. Багато хто думає, що якщо консультація відбувається онлайн, то психолог може дати її з будь-якої точки земної кулі і в будь-який час – адже не треба нікуди спеціально їхати, щоб зустрітися. Це не так. По-перше, на цей час може бути призначено консультацію з іншим клієнтом. По-друге, я можу бути десь у громадському місці, поряд з іншими людьми і, отже, вашу історію почув би хтось ще. По-третє, я можу просто бути чимось зайнятим. Тому мені треба заздалегідь розуміти, що ось у цей момент у мене призначена зустріч із клієнтом, і я маю бути готовою працювати як психолог, в інтернеті, у захищеному від чужих вух місці.
  • У вас має бути встановлений Скайп, Вайбер, Телеграм або Ватсапп і ви повинні розуміти, як до нього увійтиБули випадки, коли час психологічної консультації онлайн уже почався, а клієнти не могли підключитися, тому що, наприклад, зазвичай у цьому їм допомагав хтось із рідних, а зараз їх вдома немає. Або пароль забули. Переконайтеся, що програма є, працює і ви розумієте, як опинитися на зв’язку.
  • Я раджу заздалегідь впевнитись, що ви знайшли мене, чи взагалі будь-якого психолога в потрібному месенджері. Додатись до контактів та отримати підтвердження, що це я і що я вас бачу. Заздалегідь – це не за 15 хвилин до початку консультації онлайн, а достатньо заздалегідь, за добу або хоча б за декілька годин. Тому що за 15 хвилин я можу якраз працювати з іншою людиною. І тоді з’ясовувати, чому ми не можемо знайти один одного, доведеться вже під час вашої консультації.
  • Вам потрібно заздалегідь оплатити консультацію. Я працюю як психолог онлайн виключно з попередньою оплатою. И я прошу щоб, як мінімум, за добу до нашої зустрічі ви здійснили оплату сеансу. Тому під час запису з’ясуйте можливі засоби оплати та домовляйтесь про час сеансу так, щоб ви мали можливість піти до банкомату, потрапити в Інтернет або здійснити інші дії, які вам потрібні, щоб оплатити консультацію.

Ви самі розумієте, що психолог онлайн анонімно – це занадто вразлива позиція для роботы без передплати. Тому вибачте, але, якщо ми незнайомі, то навіть якщо у вас дійсно випадково відключився Інтернет, електрика чи підвів той, хто обіцяв заскочити до банкомату та переслати гроші, то наша зустріч не відбудеться.

  • Я б порадила продумати питання і те, яку саме допомогу психолога онлайн вы бажаєте отримати. Я працюю фіксований час – 50 хвилин. Консультація психолога онлайн – це не психотерапія, це – швидкіший режим взаємодії. Тому може статися так, що час закінчується, і тут ви розумієте, что ваше найважливіше питання психологу онлайн ви ще не поставили. А час дійсно закінчився, і я не можу його подовжити ніяким чином, тому що починається час іншої людини. Хіба що записати вас на ще одну консультацію. Тому я б пропонувала від початку розуміти, на що точно має вистачити часу, що – найголовніше.
  • Ви також маєте потурбуватись про конфіденційність та безпеку. Я можу гарантувати, що під час роботы з вами я точно буду знаходитись в місці, де мене, по-перше, ніхто не чує, а по-друге, нихто не прийде і не перерве сеанс. Але я не знаю, як з цим справи з вашого боку, і ничого не можу з цим зробити, це – ваша відповідальність. Забезпечте, аби ви були самі і в такому місці, де вас нікому не чутно.

Навіть якщо вам здається, что цю бесіду точно можна чути мамі, чоловікові чи подрузі, що в цій темі від цієї людини ви ничого не приховуєте, і навіть буде прикольно все потім обговорити, не робіть так, будь ласка. Ніхто насправді не знає, як піде розмова і що з’ясується. Якби ви все-все знали про цю ситуацію, ви б не звертались до психолога. Може статися, прийде мить, коли ви не зможете сказати щось важливе, тому що будете знати, що вас чують. Тому, як захочете, потім все розповісте, а на час роботи краще піти від усіх туди, де вас не чутно.

І ще про безпеку психологічної допомоги онлайн

Подбайте, будь ласка, щоб ці 50 хвилин вас ніхто не переривав. Наприклад, дитина, яка, взагалі-то, грала і зазвичай вона довго грає, але зараз захотіла побачити маму. Або мама, яка зазвичай повертається з роботи пізніше, а тут прийшла раніше. Або чоловік, який просто хотів запитати щось важливе, на одну хвилинку, вибач… Ось реально, дуже часто трапляється, що людина збивається з думки і щось важливе вислизає, і обом це зрозуміло, і дуже прикро, але зробити вже нічого не виходить.

Тому, якщо ви можете попросити близьких не відволікати вас 50 хвилин і впевнені, що вони здатні виконати це прохання (маленькі діти часто не здатні, та й дорослі люди, буває) – попросіть. Якщо не впевнені – просто оберіть таке місце і такий час, щоб точно ніхто не прийшов и вас не перервав.

Ви можете дізнатись, як зі мною зв’язатись, як записатись на консультацію психолога онлайн і скільки це коштує, тут.

Related posts