Друзі, скажу відразу: кожний раз, коли мене накриває тривога і я сама починаю це робити, думаю: тут таке коїться, як мені це допоможе??? Але беру й роблю, а воно – допомагає, і швидко.
Тому тримайте. Можна виконувати в будь-якому порядку, підбирайте те, що з вами особисто краще спрацьовує.
Щоб впоратись з гострим нападом тривоги:
1 – знайдіть очима 5 речей, на які вам приємно дивитись. Прислуховуйтесь, доки не почуєте 5 звуків. Відчуйте 5 запахів (можна навмисно нюхати речі). Обмацайте рукою 5 предметів. Назвіть 5 відчуттів в тілі. Повторюйте наново.
2 – Зверніть увагу на те, як ви дихаєте. Нічого не треба змінювати, не треба робити дихання рівним, чи глибоким, чи ще яким-небудь. Просто послухайте ваше дихання. Тепер вдихайте, як завжди це робите, а видих робіть повільнішим, ніж звичайно.
3 – Візьміться руками за вуха. Опишіть, як ви їх відчуваєте? Які вони – теплі? Холодні? М’які? Пружні? Гладкі? Шорсткі? Щось інше? Зробили? А тепер – відчуйте вухами руки. Які руки, опишіть тепер їх. Ні в якому разі не давіть, чи не щипайте вуха, від тіла повинні надходити приємні сигнали, біль посилить тривогу.
4 – Пройдіться. Що ви відчуваєте стопами? Складка шкарпетки? Якою частиною стопа торкається підлоги? Як взуття доторкається до ноги, в яких місцях? Підлога, чи стелька взуття – жорсткі? М’які? Тверді? Говоріть вголос, що ви відчуваєте.
5 – Змініть ходу. Наприклад, йдіть на носочках. Що ви відчуваєте стопою тепер? В якому місці? Походіть на п’ятках, а потім – на боковій поверхні стопи. Кожен раз, як ви зміните засіб ходи, назвіть вголос хоча б 2-3 речі, які ви відчули. Якщо який-небудь метод ходи виявився неприємним, змініть його відразу. Біль та дискомфорт посилять тривогу.
6 – Обмацайте рукою будь-який предмет. Назвіть хоча б 3 відчуття від нього – м’яке, тверде, шорстке, холодне? Повторюйте з різними речами.
Сил вам, любі, і нехай вас береже те, у що ви вірите!