Як подбати про себе і близьких, коли важко стримати почуття

Іде 13-й день війни. Кожен та кожна з нас має свій клаптик відповідальності. Перша лінія опору – наш власний стан. Кожен з нас час від часу зараз може потрапляти в тривогу, лють, безпомічність, нерішучість, провину. Це цілком нормальні реакції на ненормальні обставини. Буде дуже добре, коли ви звернетесь за допомогою туди, де мають ресурс її надати – наприклад, до мене (я зараз консультую як психолог безкоштовно, тел. 0504932711). Якщо ви відчуваєте, що впораєтесь самі – ок. Але буде не дуже добре, якщо ви без дозволу «випулите» свої почуття та стан в того, хто поряд.

Коли потрібен психолог безкоштовно?

Нормально – спитати: я в тривозі, можна з тобою зараз поговорити? Не дуже добре – начитатись новин, впасти в тривогу та, щоб виплюнути надлишок тривоги, піти розповідати новини тому, хто поряд. Бо в цей час людина, що поряд з вами, може займатись своїм відновленням чи якими-небудь справами і не бути готовою до новин. Коли вона захоче їх дізнатись, вона дізнається. Це – не ви її інформуєте, це ви позбуваєтесь зайвої тривоги за рахунок стану близької людини.

Коли відчуваєте лють, нормально – матюкатись, робити на цій енергії щось корисне, бити подушку. Не дуже добре – піти та визвіритись на близьку людину за якусь дрібницю.

Коли відчуваєте безпорадність, безпомічність, цілком нормально поплакати, подзвонити психологу, звернутися прямим чином за підтримкою. Не дуже добре – піти в соцмережу і написати щось на кшталт «все пропало».

Коли щось подібне за собою помітили – опануйте себе, або зверніться за допомогою. Подбайте по можливості, аби не перевантажувати себе до неконтрольованих виплесків.

1 – Кожен з нас має намагатись втримувати себе від неконтрольованих виплесків власних почуттів у близьких (звертатись по допомогу прямим чином – ок).

2 – Коли вдається врятувати близьких від надлишків наших почуттів – треба подбати про те, щоб привести себе до тями і до ресурсного стану. Психолог онлайн безкоштовно (наприклад я) вам в поміч.

3 – Коли ви самі вже ок та маєте додатковий ресурс, ви можете собі дозволити зробити, що можете для тих, хто поряд чи далеко і таким чином допомогти втримати ще чий-небудь клаптик фронту.

Якщо ви не стали розсадником хаосу, ви – вже молодець! Так переможемо!

Записатись до психолога онлайн

Related posts